Ogłoszenia parafialne - 13 IV 2014

 1. Obchodzimy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dzisiaj 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Po Mszy św. o godz. 13.15 konferencja dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 2. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w Nabożeństwach:

  Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Adoracja potrwa do godz. 21.00.

  Wielki Piątek – jedyny w roku dzień w którym nie sprawuje się Mszy św. O godz. 15.00,
  w godzinę śmierci Pana Jezusa ostatnia Droga Krzyżowa. Gromadzimy się natomiast na liturgii Męki Pańskiej, która rozpocznie się o godz. 18.00. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęcia Komunii Świętej. Kończy się złożeniem Pana Jezusa do grobu. Ofiary składane na tacę w tym dni podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy. Po liturgii rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego przed odpustem.

  Wielka Sobota – Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 21.30 obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece, lub paschaliki. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni nastąpi liturgia słowa, liturgia chrzcielna
  i uroczysta Eucharystia – uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa,
  a na zakończenie procesja rezurekcyjna. W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne poświęcenie pokarmów o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00. Podczas poświęcenia pokarmów będzie można również podzielić się żywnością z potrzebującymi wkładając do wystawionego kosza. Natomiast o godz. 17.00 w Wielką Sobotę będzie wydawana żywność w zakrystii. Zapraszamy zainteresowane osoby.

  Okazja do spowiedzi świętych w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. Obchodzona jest w Kościele tzw. „noc konfesjonału”, gdzie spowiedź święta trwa do późnych godzin nocnych. W naszym kościele taka spowiedź będzie miała miejsce w Wielką Środę od godz. 16.30 do 22.00 i jeśli była potrzeba to i dłużej. Natomiast w Wielki Czwartek, Piątek
  i Sobotę już spowiedzi nie będzie. W Wielki Piątek od godz. 9.00 odwiedzi kapłan chorych, którym złoży życzenia Świąteczne. W Niedzielę Zmartwychwstania i Drugi Dzień Świąt porządek Mszy św. świąteczny.

 3. W drugi dzień Świąt przy wyjściu z Kościoła zbierane będą ofiary na Papieski Fakultet Teologiczny.

 4. Dziś zostanie przywiezione do Parafii Światło Miłosierdzia.

 5. Można złożyć do puszki ofiarę na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

 6. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych naszej Parafii zapraszają do nabywania palm wielkanocnych, które rozprowadzane są w dniu dzisiejszym przed każdą Mszą św. Są to obok gotowych wiązanek, również ręcznie robione kompozycje z traw kwiatów
  i bukszpanu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd integracyjny ERM.
  W ubiegłym roku dzięki Państwa łaskawej życzliwości dzieci mogły pojechać na pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa.

 7. W ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas jeszcze dziś po każdej Mszy św. będą rozprowadzane paschaliki – świece, które stawiamy na wielkanocnym stole, symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego i które zapalimy już w Wielką Sobotę na liturgii Światła natomiast w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę rozprowadzane będą chlebki miłości.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne