Ogłoszenia parafialne - 26 X 2014

 

 1. W ostatnią niedzielę przeprowadziliśmy doroczne liczenie wiernych. We Mszy św. uczestniczyło w tym dniu w naszym kościele 1.664 osoby (1024 kobiety i 640 mężczyzn), co stanowi 20% wszystkich mieszkańców parafii (8.200 osób). Komunię św. przyjęło 661 osób (405 kobiet i 256 mężczyzn) co stanowi 8% wszystkich mieszkańców parafii i 40% uczestniczących w tym dniu we Mszy św.
 2. W ostatnią niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary z przeznaczeniem na fundusz remontowy naszej parafii. Taca wyniosła 7.100 zł. To nie jest całość ofiar. Niektórzy złożyli ofiary także w inne niedziele, niektórzy wpłacają pieniądze na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zebrane środki zostały przeznaczone na spłatę zobowiązań z tytułu remontu odbywającego się na plebanii, w tym rozpoczętego już remontu Kancelarii parafialnej.
 3. Słowo Boże głosi dziś ks. Michał Lepich OMI (Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej), który na co dzień pełni posługę kapelana w więzieniu na Kleczkowskiej we Wrocławiu. Po każdej dzisiejszej Mszy św. ks. Michał rozprowadza kalendarze misyjne. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na misje prowadzone przez Zgromadzenie.
 4. W piątek 31 października Ojcowie Oblaci zapraszają młodzież z naszego dekanatu na Noc Świętych. Będzie to uroczyste czuwanie połączone z procesją ulicami miasta, które stanowi przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. W następnych miesiącach podobne spotkania odbywać się będą w kolejnych parafiach naszego dekanatu. Spotkanie w piątek 31 października w Kościele NMP Królowej Pokoju na Popowicach rozpocznie się o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii by towarzyszyła ks. Łukaszowi w tym spotkaniu pięknie reprezentując naszą wspólnotę parafialną. Zbiórka na przystanku tramwajowym przy ul. Legnickiej o godz. 18.20.
 5. Do końca października trwają nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy gromadzą się na wspólnej modlitwie. W piątek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci, które uczestniczą wytrwale w nabożeństwach różańcowych. Po ostatnim nabożeństwie będzie słodka niespodzianka.
 6. W czwartek 30 października po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Emmanuel. W trakcie adoracji możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 7. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.15.
 8. Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczyna się bardzo ważny dla Kościoła czas doświadczania tajemnicy Świętych Obcowania; czas wspólnej pamięci o tych, którzy umarli i modlitwy za nich. Największym darem w tych dniach jest udział we Mszy św., Komunia św., Odpust Zupełny i modlitwa na cmentarzu. Dla pełniejszego przeżycia tych dni zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie wieczorem pół godziny przed Mszą św. W piątek 31 października spowiedź św. od godz. 17.00.
 9. Odwiedziny chorych i zmiana tajemnic Żywego Różańca - w przyszłym tygodniu.
 10. Od niedzieli 2 listopada, która jest jednocześnie Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (Zaduszki) rozpoczniemy wspólną modlitwę za polecanych w Wypominkach zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe będą się rozpoczynać o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie będzie sprawowana Msza św. w intencjach powierzonych w Wypominkach. Szczegółowy porządek Modlitwy za zmarłych zostanie podany w przyszłą niedzielę 2 listopada.
 11. Kartki wypominkowe w kopertach są jeszcze na stoliku z tyłu kościoła. Wypominki można składać po Mszy św. w zakrystii. Prosimy by na kartach wpisać własny adres, co pozwoli na ułożenie Modlitwy za zmarłych w kolejne dni listopada według adresów osób zamawiających.
  Pobierz kartę wypominkową w formacie pdf lub doc
 12. W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas zbiera po Mszach św. ofiary do puszek z przeznaczeniem na organizację pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka w ostatnią niedzielę września wyniosła 2.400 zł. Dziękujemy za składane ofiary. W intencji wszystkich ofiarodawców sprawowana jest dzisiaj Msza św. o godz. 12.00.
 13. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych (ERM-u) w poniedziałek 27 października o godz. 17.00 w salce na plebanii.
 14. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek (28.10) od godz. 18.30 do 19.30.
 15. Na stoliku z tyłu kościoła do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny (4.50 zł), Niedziela ( 5 zł), Mały Gość Niedzielny (4 zł).
 16.  

   

   

   

   

   

   

   

 

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne