Ogłoszenia parafialne - 20 IV 2014

  1. Obchodzimy Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie już, ofiary złożone do puszek, przed Kościołem przeznaczone są na Papieski Fakultet Teologiczny. Porządek mszy świętych niedzielny tj. 730, 900, 1030, 1200, 1315 i 1800.
  3. 3.W tym tygodniu w liturgii trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejne osiem dni będziemy świętować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego też liturgiczna uroczystość Św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, tuż po zakończeniu Oktawy Wielkanocnej. W Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tym czasie Świątecznym nie zapominajmy o osobach chorych, samotnych, opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech te wolne dni staną się okazją, by również im poświęcić czas i uwagę. Możemy złożyć im wizytę np. całą rodziną, wprowadzając w ten sposób dzieci w praktykę miłosierdzia.
  5. 5.W środę, 23 kwietnia, przypada druga rocznica śmierci Ks. Proboszcza Leszka Jabłońskiego, którego polecamy Miłosierdziu Bożemu.
  6. We wtorek z racji 22 dnia miesiąca, po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem Relikwii św. Siostry Faustyny.
  7. W środę z racji 23 dnia miesiąca, po mszy św. wieczornej Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio z ucałowaniem relikwii.
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne