Ogłoszenia parafialne - 28 IX 2014

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy parafian do liczniejszego udziału we Mszy św. i nabożeństwach różańcowych w intencji pokoju na świecie. Różaniec w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca 2 października Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. W pierwszy piątek 3 października Msza św. o godz. 18.00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
 4. W I sobotę miesiąca 4 października Msza św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny ze zmianą tajemnic Żywego Różańca i i adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Odwiedziny chorych w piątek 3 października od godz. 9.00 (ul. Szybowcowa, Latawcowa i Bajana /do nr. 24/) i w sobotę 4 października miesiąca od godz. 11.00 (pozostali chorzy). Można zgłaszać chorych w zakrystii lub w Kancelarii.
 6. Spowiedź pierwszopiątkowa 3 października od godz. 16.30.
 7. Spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w najbliższym miesiącu, odbędzie się w sobotę 4 października po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 8. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii, odbędzie się w niedzielę 5 października po Mszy św. o godz. 10.30. Podczas spotkanie dzieci otrzymają różańce poświęcone w trakcie nabożeństwa.
 9. W ostatnią niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary z przeznaczeniem na remonty w parafii. Cała taca, w tym ofiary złożone w zaadresowanych kopertach, wyniosła 8.700 zł. Część osób wpłaciła lub regularnie wpłaca datki na kościół bezpośrednio na konto parafialne. Informację o tych ofiarach podamy na koniec miesiąca. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom.
 10. W ostatnią niedzielę zbieraliśmy również do puszek środki na utrzymanie naszego diecezjalnego Radia Rodzina. Zebraliśmy w ten sposób 770 zł. Za te ofiary również serdecznie dziękujemy.
 11. W dzisiejszą niedzielę tradycyjnie Caritas naszej parafii zbiera ofiary do puszek na pomoc dla potrzebujących. Z tych ofiar fundowane są posiłki dla uczniów z ubogich rodzin, zakupy najpotrzebniejszych rzeczy zwracającym się o pomoc w naszej wspólnocie i inne formy pomocy. Bóg zapłać za składane dziś na ten cel ofiary.
 12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka w tym również kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Miłosierdzia”

Z życzeniem Bożego błogosławieństwa

Ks. Stanisław Jóźwiak – proboszcz

Ks. Łukasz Ulas – wikariusz

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne