Ogłoszenia parafialne - 24-07-2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA XVII NIEDZIELĘ „W CIĄGU ROKU”
(24.07.2016 r.)

NIEDZIELA (24 lipca)

1. Trwają Światowe Dni Młodzieży w Polsce. W najbliższym tygodniu będą miały miejsce centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem milionów młodych ludzi, którzy przybyli i przybędą w najbliższych dniach do naszego kraju z całego świata. Od środy będziemy również gościć na polskiej ziemi papieża Franciszka. Gorącej modlitwie parafian polecamy wszystkie te wydarzenia, które mają miejsce w tych dniach w naszej Ojczyźnie. Prośmy o szczęśliwy przebieg, zachowanie od wszelkich nieszczęść i o dobre owoce wiary dla uczestników i nas samych.

2. We wtorek 2 sierpnia spod Katedry Wrocławskiej wyruszy Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. Szczegółowe informacje dotyczące Pielgrzymki dostępne w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl.

3. W dniach trwania Pielgrzymki Pieszej od 2 do 9 sierpnia odbywać się będą w naszym kościele spotkania modlitewne dla osób, które w duchowy sposób pragną uczestniczyć w trudzie pielgrzymim. Spotkania będą się rozpoczynały codziennie o godz. 20.30.

4. W dniu 13 sierpnia (sobota) organizujemy autokarowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w Zakrystii i w Kancelarii.

5. Porządek Mszy św. w okresie wakacyjnym:

- Msze św. w tygodniu: codziennie o godz. 9.00 i 18.00
- Msze św. w niedzielę o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00.

6. Kancelaria parafialna w środę w godz. 19.00 - 20.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

PONIEDZIAŁEK (25 lipca)

Sw Jakub Apostol
Święto św. Jakuba Apostoła

1. Spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. po Mszy św. o godz. 18.00 (salka na plebanii).

2. Po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie pojazdów z okazji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary na tacę zostaną przeznaczone na pomoc przy zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.

WTOREK (26 lipca)

 Swieci Anna i Joachim
Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny

1. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas o godz. 19.00 (salka na plebanii).

ŚRODA (27 lipca)

1. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o godz. 18.00 (j. łaciński).

PIĄTEK (29 lipca)

Swieta Marta 
Wspomnienie św. Marty

1. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

NIEDZIELA (31 lipca)

1. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał po każdej Mszy św. ofiary do puszek z przeznaczeniem na organizację pomocy dla osób ubogich.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

1. Od minionego czwartku w naszej parafii jesteśmy uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Gościmy grupę 145 osób z Madrytu. Gościmy m.in. 8 księży i 2 siostry zakonne.

2. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie młodzieży. Dziękujemy rodzinom przyjmującym, wolontariuszom, osobom, które ofiarnie sprzątały dawną kaplicę, przygotowywały posiłki, upiekły ciasto, zapewniły opiekę medyczną i wykonywały wiele innych koniecznych czynności. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi, młodzież hiszpańska czuje się pośród nas bardzo dobrze i jest bardzo wdzięczna za przyjęcie.

3. Przypominamy kontakt we wszystkich sprawach dotyczących Światowych Dni Młodzieży: p. Jolanta Kossak nr telefonu 609 629 099; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

NIEDZIELA (24 lipca)

1. Uroczysta Msza św. z udziałem młodzieży hiszpańskiej, rodzin przyjmujących młodzież i wolontariuszy o godz. 12.00. Msza św. w j. łacińskim (części liturgii po polsku i hiszpańsku, homilia w j. hiszpańskim z polskim tłumaczeniem).

2. Po Mszy św. obiad przygotowany przez rodziny przyjmujące. Po obiedzie ok. godz. 15.00 zapraszamy gości i rodziny przyjmujące na spotkanie, które organizujemy wspólnie z parafią na Kuźnikach na boisku szkolnym przy szkole nr 37 na Kuźnikach. Zbiórka i wspólne przejście na Kuźniki spod naszego kościoła o godz. 15.00. W trakcie spotkania m.in. mecz piłki nożnej między drużynami młodzieży z Hiszpanii, Niemiec i Polski (chętni do gry w polskich barwach proszeni są o kontakt).

3. Spotkanie pożegnalne dla pielgrzymów z Madrytu o godz. 20.30 w Domu parafialnym (dawna kaplica). Na to spotkanie zapraszamy wszystkich wolontariuszy i rodziny przyjmujące młodzież.

PONIEDZIAŁEK (25 lipca)

1. O godz. 8.30 Msza św. poranna.
O godz. 9.00 zbiórka wszystkich Hiszpanów w Domu Parafialnym. Pożegnanie przez organizatorów i rodziny przyjmujące, wspólna modlitwa w kościele i odjazd gości do Częstochowy i Krakowa.

2. O godz. 18.00 Msza św. z intencją dziękczynną za pobyt młodzieży hiszpańskiej w naszej parafii. Na Mszę św. zapraszamy wszystkie rodziny, które przyjmowały młodzież.

3. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodzin, które przyjęły młodzież, wolontariuszy i wszystkich, którzy zaangażowali się w przyjęcie gości z Madrytu - spotkanie w Domu Parafialnym (dawna kaplica).

WTOREK (26 lipca)

1. O godz. 19.30 spotkanie młodzieży wyjeżdżającej z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa (Dom Parafialny - dawna kaplica).

CZWARTEK (28 lipca)

1. O godz. 10.30 Msza św. na Jasnej Górze. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem papieża Franciszka z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski (transmisja telewizyjna).

2. O godz.16.50 nabożeństwo na krakowskich Błoniach z udziałem młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka na rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży (transmisja telewizyjna).

PIĄTEK (29 lipca)

1. Wyjazd grupy młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

2. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (transmisja telewizyjna).

SOBOTA (30 lipca)

1. O godz. 19.30 czuwanie młodzieży świata z papieżem Franciszkiem w Brzegach k/Krakowa (transmisja telewizyjna).

NIEDZIELA (31 lipca)

1. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. z udziałem młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka na zakończenie Światowych Dni Młodzieży (transmisja telewizyjna).

2. Powrót młodzieży z Krakowa (późno w nocy).

Z życzeniami błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień
Ks. Stanisław Jóźwiak - proboszcz,
Ks. Łukasz Ulas - wikariusz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

10 VII - 17 VII - 24 VII 2016 r.

Małgorzata Irena KOŁASZEWSKA - zam. Przemyśl, ul. Dworskiego, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.
Bogusław Jan KURPIEL - zam. Wrocław, ul. Szybowcowa, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.

Monika Sylwia TKACZ - zam. Wrocław, ul. Szybowcowa, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.
Marcin LAMENT - zam. Wrocław, ul. Szybowcowa, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.

17 VII - 24 VII - 31 VII 2016 r.

Patrycja CZYSZPAK - zam. Wrocław, ul. Bajana, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.
Jan PAWLAK - zam. Łódź, ul. Rabatkowa, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.

Dorota Wanda SKRZYPCZAK - zam. Wrocław, ul. Bajana, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.
Janusz Łukasz BŁACH JANKOWSKI - zam. Wrocław, ul. Poznańska, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.

24 VII - 31 VII - 07 VIII 2016 r.

Agnieszka BUKOWSKA - zam. Wrocław, ul. Ołbińska, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.
Bartosz BAKALARZ - zam. Wrocław, ul. Bajana, wyznania rzymsko-katolickiego, stanu wolnego.

Monika Jadwiga OLENDER - zam. Wrocław, ul. Idzikowskiego, stanu wolnego.
Igor Wojciech ŚETKOWICZ - zam. Wrocław, ul. Idzikowskiego, stanu wolnego.

 

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne