Ogłoszenia parafialne - 14-02-2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
(14.02.2016 r.)

NIEDZIELA (14 luty)

1. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy) od Gorzkich Żali do Mszy św. o godz. 18.00.

3. Ojciec Święty Franciszek ustanowił nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej. Został nim ks. prof. PWT dr hab. Jacek Kiciński ze Zgromadzenia Księży Klaretynów. Ksiądz Biskup Nominat jest Kierownikiem Katedry Duchowości Kapłańskiej i Życia Konsekrowanego na Papieskim Wydziale Teologicznym . Dotychczas pełnił m.in. funkcję Wikariusza Biskupiego ds. Życia Konsekrowanego  Ks. bp Jacek Kiciński jest drugim obok ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji. Osobę nowego biskupa polecamy modlitwom wszystkich parafian.

4. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Jałmużna jest ofiarą, tym czego sobie odmawiamy, co nas kosztuje, jest darem złożonym z naszego ubóstwa. Jałmużna jest jednym z trzech czynów pokutnych, które winniśmy podjąć w Wielkim Poście. Na szczególną wartość jałmużny wskazuje Pismo św.: "Woda gasi płonący ogień, a grzechy gładzi jałmużna" (Syr 3.30).

5. Kancelaria parafialna jest czynna w tym tygodniu w poniedziałek w godz. 16.00-17.00, w środę w godz. 19.00-20.00 oraz w sobotę w godz. 10.00-11.00.

6. Spowiedź św. 15 min. przed każdą Mszą św. w tygodniu oraz w czasie Mszy św. w dni świąteczne.

7. Spotkanie ministrantów o godz. 19.00 (salka na plebanii).

8. Ofiary do puszek po każdej Mszy św. z przeznaczeniem na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji.

PONIEDZIAŁEK (15 luty)

1. O godz. 19.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. (salka na plebanii).

WTOREK (16 luty)

1. O godz. 19.00 dyżur parafialnego Zespołu Caritas (salka na plebanii).

ŚRODA (17 luty)

1. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. w j. łacińskim w intencjach zbiorowych ku czci NMP.

CZWARTEK (18 luty)

1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

2. Próba scholi dziecięcej o godz. 19.00 (poczekalnia do kancelarii).

PIĄTEK (19 luty)

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 poprowadzą ministranci a o godz. 19.15 wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

2. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W trakcie nabożeństwa modlitwa w intencjach złożonych do klęcznika przy ołtarzu św. s. Faustyny.

SOBOTA (20 luty)

1. O godzinie 10.00 w salce na plebanii spotkanie organizacyjne nowej grupy kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od III klasy szkoły podstawowej (wyjątkowo także młodszych).

NIEDZIELA (21 luty)

1. Rozważania do nabożeństwa Gorzkich Żali do końca Wielkiego Postu będą prowadzić klerycy V Roku Seminarium Duchownego (akolici).

2. Spotkanie pokolędowe ministrantów i lektorów  o godz. 19.00 (salka na plebanii). Po zakończeniu tego spotkania o godz. 19.30 rozpocznie się spotkanie wszystkich, którzy uczestniczyli w wyjeździe ministranckim do Polanicy-Zdroju w czasie ferii zimowych. Zapraszamy na to spotkanie również rodziców ministrantów i lektorów.

3. Taca przeznaczona będzie na cele remontowe i gospodarcze parafii.

4. Zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy św. z przeznaczeniem na pomoc polskim misjonarzom.

Z życzeniem błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień
Ks. Stanisław Jóźwiak - proboszcz,
Ks. Łukasz Ulas - wikariusz.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne