Ogłoszenia parafialne - 04-10-2015

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU


 1. Gościmy dzisiaj w parafii kilku kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu wraz z diakonem Radosławem, który przez miniony miesiąc odbywał u nas swoją praktykę. Zgodnie z wolą ich przełożonych, klerycy kilka razy w ciągu roku odwiedzają różne parafie naszej Archidiecezji by poznawać życie wspólnot parafialnych. Dla nas samych niech ta obecność stanie się zachętą do modlitwy za kleryków oraz w intencji o liczne i święte powołania do służby w Kościele.
 2. Adoracja Najśw. Sakramentu dzisiaj w I niedzielę miesiąca. Adoracja w ciszy rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.15 i potrwa do Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju dla świata oraz w intencji uchodźców. Przy tej okazji dziękujemy bardzo serdecznie osobie, która ufundowała nową monstrancję dla naszego kościoła.
 3. Bardzo gorąco zachęcamy i zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 17.00. Nawet jeśli na przeszkodzie stoi wielość zajęć niech nie zabraknie nas na wspólnej modlitwie przynajmniej raz w tygodniu. Módlmy się na Różańcu również w naszych domach prosząc w szczególny sposób o dar pokoju dla świata.
 4. W środę przypada święto Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Na Nowennę i Mszę św. wieczorną zapraszamy w tym dniu w szczególny sposób wszystkich członków wspólnoty Żywego Różańca.
 5. Spotkanie dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych w poniedziałek 5 października o godz. 17.00 w poczekalni do kancelarii.
 6. Spotkanie parafialnej grupy Odnowy w Duchu św. w poniedziałek 5 października po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 7. Próba scholi dziecięcej w czwartek 8 października o godz. 19.00 w poczekalni do kancelarii.
 8. Spotkanie ministrantów, lektorów i ceremoniarzy oraz kandydatów na ministrantów w sobotę 10 października o godz. 11.00 w kościele.
 9. Dorosłych mężczyzn, a zwłaszcza tych, którzy należeli kiedyś do służby liturgicznej zapraszamy na spotkanie, którego celem jest stworzenie w naszej parafii grupy "Ojców Ministrantów" tzn. wspólnoty osób dorosłych, które mogłyby wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza posługiwać podczas liturgii w naszym kościele. Spotkanie odbędzie się w piątek 9 października o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) w kościele.
 10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, do Sokółki i Różanego Stoku prosimy o potwierdzenie możliwie szybko gotowości wyjazdu i dopełnienie formalności. Wyjazd w sobotę 10 października o godz. 5.00 z pętli przy ul. Bajana.
 11. Na stoliku z tyłu kościoła do nabycia kalendarze misyjne oraz kalendarze archidiecezjalne w cenie 6 zł.
 12. W przyszłą niedzielę11 października obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Papieski. Ofiary, które w tym dniu złożymy do puszek będą przeznaczone na ufundowanie stypendiów dla uczniów w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia. Na stronie internetowej parafii można przeczytać list Konferencji Episkopatu Polski na Dzień Papieski.
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne