Ogłoszenia parafialne - 23 XI 2014

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w Zakrystii w poniedziałek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. W sprawach pilnych kontakt w Zakrystii po każdej Mszy św.

 2. Dziś 23 listopada podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych członków ERM-u.

 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie chętnych do śpiewu lub gry na instrumentach w scholi dziecięcej. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ale również dzieci starsze i młodzież.

 4. Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę 29 listopada o godz. 10.00 w pomieszczeniu dawnej kaplicy. To bardzo ważne spotkanie z konieczną obecnością wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza.

 5. W pomieszczeniu dawnej kaplicy w minionych latach zmagazynowano wiele przedmiotów, które są własnością parafii. Przy okazji robienia porządków okazało się, iż nie wszystko może zostać wykorzystane w parafii i może zostać przekazane potrzebującym. Są tam m. in. fotele, krzesła i meblościanki. Niektóre z tych sprzętów nie były dotąd używane i są w dobrym stanie. Część z tych sprzętów można wziąć za darmo, część została wyceniona na niewielką kwotę. Środki, które przy tej okazji zostaną zebrane będą przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym organizowaną przez parafialny Zespół Caritas. Zachęcamy by zajrzeć do dawnej kaplicy i zdecydować o nabyciu któregoś ze sprzętów. Można to uczynić dzisiaj po każdej Mszy św.

 6. W ostatnią środę rozpoczęliśmy w naszej parafii cotygodniowe nabożeństwa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa te rozpoczynają się o 17.30. Po nabożeństwie Msza św. wotywna ku czci Matki Bożej sprawowana częściowo w języku łacińskim. Jest to Msza św. zbiorowa w indywidualnie zamówionych intencjach. Intencje te należy zamawiać w Zakrystii. Do najbliższej Mszy św. zbiorowej zostaną włączone również wypominki, które zostały złożone już po zakończeniu nabożeństw wypominkowych.

 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent. Jest to okres liturgiczny, w którym w szczególny sposób przygotowujemy się do przeżycia Dnia Narodzenia Pana Jezusa. Formą przygotowań jest uczestnictwo w Roratach. Już teraz usilnie zachęcamy rodziców by wraz z dziećmi zaplanowali udział w tych nabożeństwach i zaopatrzyli swe dzieci w lampiony, które będą potrzebne podczas liturgii. Lampiony będzie można nabyć dziś lub w przyszłą niedzielę w Zakrystii. Zależnie od rodzaju cena lampionu od 2 zł do 17 zł. Jeśli nabywać będziemy lampiony we własnym zakresie, prosimy o zwrócenie uwagi by światło lampionu było wyłącznie białe (prosimy o rezygnację zwłaszcza z lampionów ze światłem migającym)..

 8. Począwszy od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w kościele opłatki wigilijne.

 9. W sobotę za dwa tygodnie 6 grudnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszej parafii spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. W związku z tym prosimy rodziców o zgłaszanie do przyszłej niedzieli 30 listopada w Zakrystii, dzieci które wezmą udział w tym spotkaniu tak aby pomóc w przygotowaniu się do niego św. Mikołajowi.

 10. Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 7.500 zł. Środki te zostały w całości wykorzystane na spłatę zobowiązań powstałych przy remontach prowadzonych w budynku plebanii. Bóg zapłać za te ofiary jak również za wpłaty w wysokości 2.700 zł dokonane na konto parafialne.

 11. Podczas zbiórki do puszek z przeznaczeniem na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. zebraliśmy kwotę 1400 zł.

 12. Rozpoczynamy procedurę wyboru członków Rady Parafialnej. Rada Parafialna to kadencyjny organ doradczy proboszcza. Winien doradzać proboszczowi przede wszystkim w dwóch wymiarach aktywności parafii: w sprawach duszpasterskich i ekonomicznych. Od członka Rady Parafialnej oczekuje się: życia zgodnego z wiarą, umiejętności współdziałania z innymi i gotowości do osobistego zaangażowania w życie parafii. Zgodnie ze Statutami naszej Archidiecezji, wybór członków Rady jest kompetencją proboszcza. Z oczywistych względów część członków Rady zostanie wybrana mocą mojej decyzji. Jako proboszcz chciałbym jednak włączyć w proces konsultacyjny i wyborczy wszystkich parafian. W związku z tym zwracam się z prośbą o pisemne wskazywanie osób, które -zdaniem parafian- byłyby właściwymi kandydatami. Proszę również o dołączenie uzasadnienia wskazanej kandydatury. Bardzo proszę o uwzględnienie również takich osób, które obecnie nie są jeszcze zaangażowane w życie parafii, ale -w przekonaniu zgłaszającego- mogłyby wnieść dużo dobrego we właściwe jej funkcjonowanie. Proszę o wskazywanie ludzi z doświadczeniem i ludzi młodych a w szczególności ludzi znających się na sprawach gospodarczych, społeczników i osoby zaangażowane w życie publiczne. Byłoby dobrze gdyby przyszły skład Rady Parafialnej był odzwierciedleniem społecznej i wiekowej specyfiki naszej młodej parafii. W ciągu najbliższych tygodni (do Świąt Bożego Narodzenia) przyjmować będziemy w Zakrystii karty z kandydatami. Na dalszym etapie postępowania, planuję przeprowadzić rozmowy z tymi ze wskazanych przez Państwa kandydatów, którym po wstępnej weryfikacji można będzie zaproponować kandydowanie do Rady. Na kolejnym etapie postępowania spośród najczęściej wskazywanych wybierzemy wspólnie poprzez pisemne głosowanie przy okazji uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę, członków Rady Parafialnej. Proces wyborów nie będzie pośpieszny. Zakończy się prawdopodobnie na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Bardzo proszę wszystkich parafian o aktywny udział w tych wyborach.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszenia parafialne